sıfır km ford

4 araç listelendi
sırala:
Focus Station Wagon
3 versiyon ₺1,716,700 - ₺1,779,800
Focus Hatchback
4 versiyon ₺1,691,200 - ₺1,814,100
Focus Sedan
3 versiyon ₺1,649,600 - ₺1,814,100

FORD

Ford markasının ilk adımları 1903 yılının ortalarında 16 Haziran'da Henry FORD tarafından atıldı. Ford markası kurulduğunda kurucusu daha kırk yaşındaydı.  Kurucusu Henry FORD olan dünyaca ünlü marka 12 yatırımcının 28.000$'lık desteğini de bünyesinde barındırmıştır. Ford, italic font ile mavi bir fon üzerine yazılan amblem ile üretilmiştir.

Otomobil alanında seri üretiminin de öncülerinden olan Ford, ilk modelini ''Model T'' adıyla üretime sokmuştur. Model T'nin ilk adımları atılırken ekonominin dengeleri iyi kavranmış ve ''herkes için otomobil'' şiarını marka için ana hat haline gelmiştir. 1908 yılında adını duyuran Model T, beş yıl içinde büyük şöhrete kavuşmuştur. 1912 yılının sonlarına doğru yaklaşık 200.000 adete ulaşmıştır. Geçen yıllarda üretimde öncülük edecek yeniliklere imza atmıştır. Bunlardan biri yürüyen band olmuş ve bu sayede seri üretime geçilmiştir. 1908 yılından başlayarak 1927 yılına kadar dünyaca ünlü bir marka haline gelmiş, 15 milyon otomobil satışına imza atmıştır. Bu başarı onu 45 yıl sürecek bir rekora taşımış olmaktaydı. Bütün piyasayı etkileyen 2. Dünya Savaşı sırasında etkilenen fabrika bu dönemi atlatacak süreç içinde uçak motoru, tank vb üretimleri yapmaya başladı. Kötü gidişattan güçlenerek çıktı ve personeline saygı, mesai saatlerinde düşüş gibi yeniliklerle adeta sanayi devrimine zemin hazırladı. Bu yeniliklerle mesai saatlerini dokuz saatten sekiz saate indirdi. Bununla birlikte çalışana saygıyı esas olan bu anlayış ''fordizm'' adıyla anılmaya başladı.

Otomobil piyasasında önemli bir yerde Ford 2018 model yılı fiyat listesi ise şu aralıkla seyretmektedir.

FORD FOCUS AİLESİ

Ford Focus modelinin ilk nesli 1998'de üretilmiştir. Oldukça düşük maliyetle, dönemin konforu yüksek araçlarından olmuştur. 1998'den beri, 6 nesil üretim bandından günümüze gelmiştir. Dünyada ve ülkemizde de oldukça sevilen ve tercih edilen Ford Focus, yeniden tasarlanan modelinde de konforu ön plana çıkardı. Bunun sonucu olarak, talebi hep artan Focus, Ford kampanyalarının da gözdesi olmuştur.

Ford Focus Sedan, güvenlik söz konusu olduğunda da birçok sistemi kullanıcıların beğenisine sunar. Örneğin Dur-Kalk fonksiyonu, Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi ve Şerit Hizalama gibi sahip olduğu donanımlarla güvenliğinizi sağlayarak yolculuklarınızı daha keyifli hale getirmektedir.

Ford Focus Hatchback modelinde Dinamik LED Ön Far Sistemii yer alır. Bu sayede viraja gelmeden geniş bir şekilde aydınlatılan yol, güvenliğinizi tehdit edecek bir unsur olmaktan çıkarıyor.

Ford Focus Station Wagon modeli ise hem güvenliğinizi hem de şıklığı ön planda tutuyor. Kalabalık aileler için birebir.

FORD MONDEO

Ford Mondeo, 1993 yılında Belçika'da üretilmeye başlanmıştır. Sınıfında iddiali modeller arasında olan Ford Mondeo'un günümüze kadar kendini geliştiren yenilikler listesinde Ford dinamik lED ön far teknolojisi de yer alıyor. Her koşulda, çevreyi tanıyarak kendini yenileyen Mondeo, eşsiz bir sürüş deneyimi ile ekstra güvenli bir yolculuk sunar.

Yeniden dizayn edilen ve siz otomobil severlerin beğenisine sunulan 2021 Ford Mondeo, birçok donanımı da bünyesinde barındırır. Ayrıca model; Panaromik Cam Tavan, Otomatik Park Sistemi ve 8” dokunmatik ekranlı SYNC 3 gibi özelliklere sahiptir. B&O PLAY özelliği de sürüş deneyiminizi artırmak için var.

FORD FİESTA

İlk olarak 1976 yılında seri üretime geçen Ford Fiesta, günümüze kadar 6 nesil kendini geliştirmiştir. Geçmişi çok eskiye dayanan Ford Fiesta, satış rekorları kırarak Ford markasının gözdelerinden biri olmayı başarmıştır.

Ford Fiesta, gelişmiş bir müzik sistemi olan B&O Play 'e sahiptir. Remium seviyedeki 675 watt'lık ses sistemi 10 hoparlörlü olup, sizin ve sevdiklerinizin keyifli yolculuklar geçirmenize de olanak sağlar.

FORD S-MAX

Ford S-MAX, 2006 yılında kendi segmentinde rekabete dahil olmuştur. Çıkışı Avrupa için olan Ford S-MAX, kolay katlama sistemi ile birlikte konforu ayaklarınıza getiriyor. Daha ferah bir yolculuk için, panoramik tavana sahip olan S-MAX sizi sahip olduğu cam özelliği ile de güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır.

Ford S-Max modelinin donanımları arasında, Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi (EPAS)de de yer alır. Bu sayede direksiyon, sizin hızınıza otomatik olarak uyum sağlayacak ve düşük bir hıza sahip olsanız bile direksiyonun manevra kabiliyeti artacaktır. Aynı şekilde yüksek bir hızda iken de direksiyonu sertleştirerek ve hakimiyetiniz artacaktır.

FORD MUSTANG

İsmini, İkinci Dünya Savaşı Amerika avcı uçağından alan Mustang, bir Amerikan ekolüydü.  Ayrıca Mustang, satışa çıktığı günden bu yana 1 milyondan fazla satışa da imza attı.

Ford Mustang modeli günümüzde 6 nesil üretilmiştir. Son nesli 2015 yılında üretilen model günümüzde halen otomotiv piyasasındaki halen önemli bir konuma sahiptir.

FORD GALAXY

Volkswagen ile ortak bir girişim ile birlikte piyasaya sunulmuştur. Galaxy 7 kişilik geniş ve şık bir iç dizayna sahiptir. Sizlere, her duruma tepki veren elektrik destekli direksiyon sistemi ile güvenlikte, gelişmiş süspansiyon sistemi ile de eşsiz bir sürüşte; eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Model üzerinde bulunan kullanım kolaylığı ve konfor sunan sistem, 2. ve 3. sıradaki koltukların, bagajda bulunan bir düğme sayesinde son derece basit bir şekilde münferit olarak yatırılmasına da olanak sağlıyor diyebiliriz.

Advertisement