satılık ikinci el dacia

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
0 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum

DACIA

Dacia Markası, Romanya Hükümeti'nin açtığı bir ihale sonucu kurulmuştur. Kurulmasında Romanya Hükümeti'nin etkisi olan Dacia, 1966 yılında kurulmuştur. Dacia Markası temelde Renault Grubunun bir ürünüdür.Dacia, Marka ismi olarak ''Dacie'' kelimesinden gelmiştir. Dacie ise Romanca'da ata toprağını ifade etmektedir. Dacia'nın kelime anlamında da belli olan ülke sevgisi amacına da yansımıştır. Dacia amaç olarak, herkesin sahip olabileceği güvenilir aile arabaları üretmek istemiştir.

Dacia, temel olarak 1999 yılında Renault Grubu'nun bünyesine geçmiştir. İlk olan otomobil üretimini ise 1968 yılında yapmıştır. Dacia'nın ilk otomobili, ''Dacia 1100'' isimli model olmuştur. Dacia 1100'ün bütün parçaları Fransa'dan gelmiştir ve montajı yapılmıştır. Dacia'nın ilk otomobili olan Dacia 1100'ün üretimi ise 1971 yılına kadar sürmüştür. Daha sonra bu modeli, ''Dacia 1300'' izlemiş ve piyasaya sürülmüştür. Bu model üç birbirinden farklı nesil olarak piyasada var olmuştur. 1981 yılına gelindiğinde ise Dacia, ''Dacia 1310'' modelini üretip, piyasaya tanıtmıştır.

Dacia, 2000'li yılların başında, yeniliklerini simgeleyen ''Logan'' isimli bir aile sedan modelini piyasaya sürmüştür. Bu otomobille üretim rekorları kıran Dacia,. 2006'da Logan MCV, 2007'de Logan Van, 2008'de Logan Pikap ve Sandero ve 2010'da Dacia Duster'la büyümeye devam etmiştir.

2010'lu yıllarda Dacia, 340.000'den fazla yeni müşteriye ulaşmıştır ve  Pitesti Fabrikası da şu an tam kapasite çalışmaya devam etmektedir.  Daha sonradan kurulan Fas 'taki Somaca Fabrikası da şu an tam kapasiteyle çalışmaya ve Pitesti Fabrikası'nı desteklemeye devam etmektedir.  Ayrıca, 2012 yılında üretime başlayan Tanca Fabrikası ile de müşterilerine son teknoloji ve yenilikleri sunmaya devam etmektedir.

DACIA SANDERO

SUV görüntüsüne sahip olan Dacia Sandero, ilk görüşte sizi etkilemeyi başaracak. Daha pratik kumanda sistemine ve arka 12 V'luk prize sahip Dacia Duster, teknolojik yenilikleri sizlere keyifli bir biçimde sunmaktadır. İkinci el Dacia Sandero ilanlarına aracbul.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

DACIA LOGAN MCV

Dacia Logan MCV, beş koltuğa ve konfora sahip iç mekanıyla size sevdiklerinize rahat bir yolculuğun teminatını veriyor. Teknolojiyi ve konforu Logan MCV size getiriyor.

DACIA LODGY

Dacia Lodgy, 7 kişilik koltukları ile sizin ve ailenizin en iyi yol arkadaşıdır. Tam donanımlı yapısı ile de teknolojik imkanları sonuna kadar sizlere sunmaktadır.Sitemiz aracılığı ile ikinci el Dacia araçlarına ulaşabilmeniz mümkünür. Aynı zamanda sadece bir tık ile, ikinci el arabalara hakim olan sitemizde ikinci el Dacia fiyat listesine ulaşabilir, karşılaştırmalar sonucunda size ve sevdiklerinize en uygun aracı tercih edebilirsiniz.

Advertisement Advertisement Advertisement