satılık ikinci el toyota

Bu özelliği kullanmanız için izniniz gerekmektedir

tümü

kilometre
1 araç listelendi
sırala:
Marka Seri Model İlan Başlığı Yıl Km Renk Fiyat İlan Tarihi Konum
temiz bakımları zamanında yapılmış yakıt cimrisi Toyota Corolla Corolla 1.4 D-4D Comfort MMT temiz bakımları zamanında yapılmış yakıt cimrisi 2008 230.000km Gri ₺205,000 30.12.2021 İstanbul / Pendik
temiz bakımları zamanında yapılmış yakıt cimrisi
₺205,000
temiz bakımları zamanında yapılmış yakıt cimrisi Corolla 1.4 D-4D Comfort MMT
Dizel
230.000km
90 hp
Yarı Otomatik
2008
4,9 L
ilan detayı

TOYOTA

Toyota Markası, Toyota Automatic Loom Şirketi'nin otomobil bölümü adı altında 1933 yılında kurulmuştur. Bünyesinde faaliyete başladığı Toyota Automatic Loom Şirketi'nin kurucusunun mühendis olan oğlu Kichiro Toyota tarafından kurulmuştur. Sadece 3 adet aerodinamik otomobille üretimine başlayan marka, Japon Hükümeti'nin otomobil üretimini desteklemesi ile ivmesini arttırmış ve mini kamyon üretimine başlamıştır. 1937 yılına gelindiğinde, Toyota Automatic Loom  himayesinden ayrılan Toyota Motor Corporation, artık tek başına var olan bir marka haline gelmişti. Bununla birlikte üretimine de hız kazandıran Toyota, o dönemlerde oldukça popüler olan ve piyasaya hakim olan ABD üretimi otomobilleri dahi geride bırakmayı başarmıştır. Dünya Savaşı ile birlikte, üretimi sekteye uğrayan Toyota o dmnemde sadece 200 adet araç üretebilmiştir.Savaşın bitmesi ile birlikte toparlanmaya başlayan markanın, üretimi artmıştır. Ve o döneme damgasını vuran ''SA'' tipi araç üretmiştir. Ama daha sonra Japonya krizi ile birlikte nerdeyse iflas noktasına gelmiştir. Nerdeyse aynı yıllara denk gelen ABD-KORE Savaşı sırasında, ABD'nin çok sayıda kamyon siparişi vermesi, Toyota'yı kapanmanın eşiğinden döndürmüştür. Bu olay, Toyota için kırılma noktası olmuştur. Bu durumdan sonra, ABD'ye ihraç edilen Toyota Crown, ihraç edilen ilk Japon otomobili olmuştur. Bu süreçten sonra birbirini takip eden başarılarla birlikte Toyota, 2007 yılına gelindiğinde dünyanın en büyük otomobil üretici ünvanını almıştır. Ve 2008 yılında ise dünyanınn en büyük otomobil üretici ünvanını resmen hak etmiş ve almıştır.

AR-GE çalışmaları ile yeniliklere öncülük eden, birçok insanı istihdam eden Toyota markası, ikinci el araba piyasasında da oldukça geniş bir alan kaplamaktadır. İkinci el Toyota kampanyalarına da sitemiz aracılığı ile ulaşabilmeniz mümkündür.

TOYOTA YARİS

Toyota Yaris, sizlere daha yumuşak, sessiz ve konforlu bir sürüş deneyimi vaad eder. Artık Toyota Safety Sense özelliğinin de bulunduğu Yaris, artık çok daha güvenli.

TOYOTA AURİS

Geniş, yüksek ve oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş olan Toyota Auris, siz ve aileniz için oldukça güvenlidir. Ayrıca hibrit seçeneği de mevcuttur.

TOYOTA CAMRY

Toyota skyview panoramik cam tavana sahip olan Toyota Camry, gelişkin motor tercihlerine de sahiptir.

TOYOTA COROLLA

Her dönemde kendini yenileyerek bugüne gelen Toyota Corolla, dünyanın en çok tercih edilen otomobilleri arasındaki yerini korumaktadır.Kaliteli malzemeleri kullanması sebebi ile de yıllara meydan okuyan ikinci el Toyota Corolla'lar da sitemizde tek bir tık uzaklığında.

Advertisement Advertisement Advertisement